Нові реформи міністерства освіти — нові підручники?

9RIAN_02339613.LR.ru_2856

Після зміни міністерства освіти України та оголошення проєвропейського напрямку розвитку країни, нове міністерство освіти почало розробляти концепції розвитку галузі освіти.

Однією з них, але самою головною, є впровадження дванадцяти річної школи в українських школах. Головних аргументів два: це відповідність европейським зразкам освіти, та розвантаження навчальних програм.

До речі, спроби запровадити 12 річну систему освіти вже були. У 2007 році її запровадили у старшій школі, але не на довго. Реформа провалилась. У 2012 році при міністрі Табачнику 12 річна система освіти була скасована, було розроблено нові навчальні програми та надрукувані нові підручники для 1 класу. Підручники для 2 класу були надруковані у наступному році.До цього часу були оновлені практично усі навчальні програми і усі підручники, окрім 8, 9, 10 та 11 класі. І ось знову нова система освіти в Україні.

На підтримку впровадження нової системи освіти чиновниками міністерства освіти приводиться дуже багато аргументів. Головні з них це відповідність європейським стандартам та розвантаження навчальних програм. Особливо це стосується загальної початкової школи. Пропонується провести громадське обговорення нової концепції освіти України.

За словами заступника міністра освіти України Інни Совсун впровадження буде поступовим. Зміни планується впроваджувати з першого класу. Саме першокласники будуть першими вчитися за новою освітньою програмою і саме вони пройдуть довгий шлях 12 річної освіти. Для них також надрукують нові підручники та зошити для 1 класу.

Увесь шлях до отримання базової середньої освіти пропонується розділити на три рівні: початкова школа, середня та профільна. Впровадження саме профільної освіти на думку авторів проекту сприятиме полегшенню вибору майбутньої професії. Обов’язковими для отримання будуть початкова та середня школа. Отримання профільної освіти може відбуватися як у школі, зі здобуттям ступеня повної загальної освіти, так і в професійно технічних закладах. Випускники шкіл після 12 класу будуть складати зовнішнє незалежне оцінювання.

За словами заступника міністра освіти України Інни Совсун впровадження нової реформи вже можливо у 2017 — 2018 навчальному році, за результатами громадського обговорення.

Прес-центр центру навчально-методичної літератури. Наш сайт в інтернеті — schoolbooks.in.ua.