Технічна безпека на підприємстві

Під безпекою всі ми розуміємо певну ступінь захищеності своїх інтересів, майна, життя і здоров’я, від усіх загроз, які тільки можуть бути. А загрози можуть бути як зовнішні, так і внутрішні.

Для того, що б забезпечити повну безпеку на будь-якому підприємстві важливо враховувати всі фактори, адже безпека сама по собі складається з деяких елементів.

Це і фізична складова, і економічна, а також технічна та інформаційна. Тільки всі ці елементи в цілому дають максимально повне відчуття безпеки .

Що стосується такої ланки як технічна безпека, то цей елемент у системі безпеки прийнято вважати пасивним. У сферу цього виду безпеки входить своєчасне виявлення яких-небудь загроз, тобто це можуть бути загрози стихійних лих, пожежі, несанкціонованого доступу на територію підприємства, а також виявлення протиправних дій з боку самих співробітників і т.п.

Так що ж входить в структуру технічних засобів забезпечення безпеки?

Технічні засоби у забезпеченні безпеки на підприємстві
В системі технічних засобів безпеки на підприємстві можна виділити кілька, так би мовити, підсистем.

По-перше, сюди варто відносити охоронну сигналізацію, яка покликана контролювати в автоматичному режимі межі зони захисту. Ця системи пізнає загрози і за допомогою певних датчиків сигналізує про них. Такий контроль повинен вестися постійно, тобто система завжди повинна бути в працездатному стані, і за цим потрібно ретельно стежити.

По-друге, до таких підсистем відноситься і пожежна сигналізація, яка також в автоматичному режимі контролює і пересилає у відповідні служби сигнали про виникнення пожежонебезпечних ситуацій і власне самих пожеж. Також ця система може самостійно включати систему гасіння пожеж або погашення задимлень.

По-третє — в підсистеми включений і відеоконтроль. За допомогою такого контролю можна на дистанційному рівні контролювати всю обстановку на підприємстві, на прилеглій території, і контроль такий може вестися як в денний час, так і в нічний. Також такий відеоконтроль в разі необхідності може бути і доказом проникнення і допомогти при затриманні правопорушників .

Четвертий елемент у системі — це контроль над доступом персоналу і відвідувачів у різні приміщення компанії, тобто тут важлива робота зчитувальних ідентифікаційних пристроїв, які автоматично визначають те, кого і куди можна пропускати.

Останнім елементом з технічних засобах по забезпеченню безпеки можна виділити такий елемент як система захисту інформації компанії. Ця система запобігає витоку конфіденційної інформації.

Всі ці підсистеми зв’язані між собою і знаходяться в постійній злагодженій роботі . І тільки при належній роботі всіх цих систем можна сказати, що на підприємстві дійсно встановлений належний рівень безпеки. Головне вчасно перевіряти і обслуговувати всі ці підсистеми.

Добавить комментарий