Хто винайшов детектор брехні?

Хто винайшов детектор брехні?

Що таке поліграф або детектор брехні.

Поліграф – це науковий прилад (вид осцилографа), що може одночасно вимірювати декілька показників параметрів стану людини (кров’яний тиск, частота пульсу, дихання, електрошкірну активність та інші), під час того, коли особі, що обстежується, будуть ставитися різні питання, що відносяться до фактів, які розслідуються. Після обстеження отримані дані розшифровуються поліграфолгом.

Хто винайшов детектор брехні.

Перші спроби пов’язати фізіологічні показники з емоційними напруженням особи були вжиті на межі XVII – XVIII століть . Італійський фізіолог Анжело Моссо 1875 року написав роботу, що доводила залежність фізіологічних показників від емоційного напруження. Особливо він зауважив зміни кров’яного тиску.  А 1921 року доктор Ларсон винайшов прототип сучасного поліграфа, який використовувався саме для розкриття кримінальних справ. Саме Ларсон, окрім винаходу детектора брехні, винайшов та застосував на практиці релевантно/ірелевантну методику постановки запитань для тестів поліграфа.

Поліграф доктора Ларсона є одним із значущих винаходів людства, який внесений у список 325 найбільш значущих винаходів людства альманаху Британської енциклопедії 2003 року.

Доктор Ларсон вчився у Каліфорнійському університеті на медичному факультеті, а згодом працював у поліцейському департаменті міста Берклі.

Застосування детектора брехні.

Практичне застосування для виявлення комерційних злочинів поліграф був застосований доктором Ларсоном у 1923 році. На прохання господарів декількох магазинів він провів ряд тестувань тридцяти восьми співробітниць магазинів. Після оприлюднення результатів тестування одна із співробітниць зізналася у систематичних крадіжках товарів із магазину.

Хто винайшов детектор брехні?З часом детектор брехні почали використовувати у самих різних цілях. І як це не дивно буде звучати, навіть у рекламі.

Детектор брехні активно використовували під час Другої Світової війни та по її завершенні. А 1945 року, уперше, поліграф було використано при підборі персоналу у Форт Гетті (США). ЦРУ взагалі дуже активно використовує даний прилад у своїх розслідуваннях та підборі персоналу.

З роками детектор брехні набув популярності у використанні в різних сферах життя та діяльності людей.

Детектор брехні в Україні.

Уперше детектор брехні з’явився в Україні 1997 року. Прилади поступили у відомства МВС та СБУ. У теперішній час детекторами брехні активно користуються не тільки державні структури, але і приватні компанії на кшталт Центру поліграфічних і психологічних досліджень “ДЕТЕКТОР БРЕХНІ”.